ПРОФИЛ

КОМПАНИЈАПРОФИЛ

Фокусирајте се на производството на PCBA од 2004 година

NEW CHIP INTERNATIONAL LIMITED (во понатамошниот текст НОВ ЧИП) е професионален застапник и дистрибутер на електронски компоненти, во целосна сопственост на HCC international limited (пронајден во 2004 година), чиј бизнис опсег опфаќа PCBA, ODM и електронски компоненти.NEW CHIP има професионален тим за набавки со повеќе од 10-годишно искуство во индустријата.Умешен во повеќето параметри на компоненти и материјали…

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ123
 • Години

  HCC GROUP е основана во 2004 година.

 • Години

  Со 19-годишно искуство во производството на PCBA.

 • Предмети

  Сопственик на 18 видови на патенти и сертификати.

 • Парчиња

  Имајќи 2 фабрики

Историја на развој

123
134
 • 2004 година

  Основана компанија

  HCC GROUP е основана на 18 јуни 2004 година

 • 2006 година

  Се насели во хај-тек парк

  HCC GROUP е одобрена од Комитетот за технолошки иновации во Шенжен да се насели во високотехнолошкиот индустриски парк Наншан

 • 2007 година

  дасдасдада

  HCC GROUP ја основа фабриката за PCBA со површина од 1500 квадратни метри.

 • 2016 година

  Основана фабрика

  CC GROUP ја прошири фабриката за PCBA на површина од повеќе од 5000 квадратни метри.tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Quis ipsum suspendisse ultrices gravida.Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.

 • 2018 година

  Освои сертификати за високотехнолошки претпријатија

  HCC GROUP го освои националниот високотехнолошки сертификат за претпријатие и високотехнолошкиот сертификат за претпријатие во Шенжен.

 • 2020 година

  Преместување на седиштето

  Во 2020 година, компанијата се пресели во зградата А7 на Криејтив Сити.

 • 2021 година

  Проширете ја компанијата

  Прометот се зголеми на повеќе од 200 милиони.

 • 2022 година

  Проширете ја компанијата

  Прометот се зголеми на повеќе од 200 милиони.

 • 2023 година

  Преместување на седиштето

  Во 2020 година, компанијата се пресели во зградата А7 на Криејтив Сити.

Услуги за прилагодување на производите

Партнери

Нашите партнери

 • микрочип
 • Вурт
 • вишај
 • ул
 • ренесас
 • ТИ
 • Самсунг
 • NXP
 • нувотон
 • Инфинеон
 • JST
 • MOlex
 • ГД
 • HDSC
 • АДИ
 • Вурт

БЛОГ

БЛОГ за PCBA

Подготвени да добиете понуда?

Искористете ги предностите на нашата мрежа и видете што може да направи MOKO Technology за вас.